En İyi Bahis Sitesi

Ran (1985) Türkçe Dublaj izle

Reklamı Geç
8.3
Türkçe Dublaj
HD 1080p
Ran (1985) Türkçe Dublaj izle

Ran - Film Konusu:

1910 senesinde Japonya'da dünyaya gelen yönetmen Akira Kurosawa, "Yojinbo", "Seven Samurai", "Rashomon" gibi filmlerle başarısını kanıtlamıştır. 1998 senesinde kaybettiğimiz Kurosawa'nın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi "Ran", 1985 senesinde gösterime girdi. İngiliz oyun yazarı William Shakespeare'nin "Kral Lear" adlı eserinden uyarlanan film, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Set Dekorasyonu ve En İyi Yönetmen dallarında Oscar adayı olurken En İyi Kostüm Tasarımı dalında Oscar kazandı. Tatsuya Nakadai, Akira Terao, Daisuke Ryû, Jinpachi Nezu gibi isimlerin rol aldıkları eser 12 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekildi. 16. Yüzyıl'da geçen "Ran", eleştirmenler ve sinemaseverler tarafından Kurosawa'nın başyapıtı olarak görülmekte. Orjinal süresi 162 dakika olan "Ran", tüm sinema seyircilerine tavsiye edilebilir.

Shakespeare’in Kral Lear’inde, 16. yy’ın yaşlı lordu Lear krallığını üç kızı arasında paylaştırmaya karar verir. Her biri ülkenin üç farklı yerindeki kalelerde yaşayarak sadakatlarini kanıtlayacaklardır. Büyük kızları menfaatleri için sahte bir samimiyet içine girerken, babasına duyduğu bağlılıkla en küçük kızı O’nun gerçekleri görmesi için uğraşır.

Orjinalindeki kız çocuklar erkek olarak değiştirilmiş ve Kral Lear karakteri de Lord Hidetora Ichimonji olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşı kemale eren Lord Hidetora Ichimonji, krallığını üç oğlu(Taro, Jiro ve Saburo) arasında paylaştırmayı düşünmektedir. Tasarısını gerçeğe dönüştüren Lord, bu hareketiyle ne yazık ki oğullarından en zeki olanının korkusunu gerçeğe dönüştürecek ve bir aile savaşına sebep olacaktır.
Ran (1985) Türkçe Dublaj izle HD 1080p

Ran (1985) Türkçe Dublaj izle” için 5 yorum yapılmış.

 1. fatih 27 Mart 2015 saat 15:17 # Ziyaretçi

  Bir başyapıt, kült bir eser ve sinema tarihinde ağırlığını koruyacak olan bir film. kurosawa’nın filmleri, izlenmesi biraz sabır gerektiren ancak bitiminde toplumsal ve onun küçük bir birimi olan ailedeki kırılmaları yansıtan bir perde gibidir. bu filmi çok beğenmiştim ve arşivimde özel bir yeri vardır. sanatsal açıdan değerlendirilmesi gereken ve basit izleyici kriterleriyle yaklaşılmaması gereken bir film. izlemenizi tavsiye ederim. ayrıca kagemusha filmi de çok güzeldir.

 2. fırat can 27 Mart 2015 saat 16:44 # Ziyaretçi

  Bakın bu film çok özeldir.Ama Türkçe dublaj izlenmez,admin ilgilenip de alt yazılı versiyonunu yüklerse bende bir kere daha izlerim.

 3. damla 7 Nisan 2015 saat 02:23 # Ziyaretçi

  “baba oğluna bağı bağışlamış,oğul babasına bir salkım üzümü layık görmemiş” 🙁 Allah hayırlı evlat olmayı nasip etsin.

 4. Selçuk Aktaş 6 Temmuz 2015 saat 04:30 # Kayıtlı Üye

  Yorum yapan arkadaşlar ilk defa film izliyor sanırım , yönetmen meşhur ve iki eleştirmen güzel dedi diye herkes abartıyor . Konu güzel olabilir ama oyunculuk berbat . ımbd puanını kesinlikle haketmiyor …

 5. fatih 29 Temmuz 2015 saat 12:18 # Ziyaretçi

  Selçuk arkadaşım, oyunculuk berbat demişsin ama günümüz popüler film kriterleriyle kurosawa’nın filmleri değerlendirelemez. ben kurosawanın bütün filmlerini büyük bir zevkle izledim. eğer onun diğer filmlerini de izleseydin kurosawanın filmlerinde oyuncuları bu tarzda oynaması anlamında yönettiğini anlardın. ayrıca bu yönetmenin filmlerinde bir tarzdır diyemem çünkü oyunculuklar klasik eski japon kültürünün yaşam biçimini yansıtmaktadır. ayrıca kurosawanın filmleri sanatsal filmlerdir, popüler sinemadan uzaktır. bu japon kültürünü yansıtan filmlerinden ayrı bir yeri olan dersu uzala filmini seyrettiğin zaman oyunculuklar bu defa rus kültürünü ve yaşam biçimini yansıtır. olaylara ve durumlara verilen tepki biçimleri kültürden kültürel farklılık arz etmekle birlikte bizim kültürün tepki-davranış biçimleriyle uyuşmaması , o filmde oyunculuğun berbat olduğu anlamına gelmez.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

SOSYAL MEDYA
Bizi sosyal ağlardan da takip edebilirsiniz.
SİTE HARİTASI